One Woman Sex and the City

Titul v originále: One Woman Sex and the City

Autor: Kerry Ipema
Žánr: komedie, monodrama
Jazyk: angličtina
Postavy: ženy 1

New York, obědy v módních restauracích, nekonečná řada nových lodiček, kabelek, nápaditých outfitů a čtyři krásné ženy, které notoricky střídají milence, což je maskováno jako nelehká cesta k tomu pravému muži jejich života. A to se podaří, sláva, na konci šesté sezóny (2004)!

O fenoménu série Sex ve městě (Sex and the City) nemusíte mít vysoké mínění, ale podstatné je, že ho znáte. Na tom staví i tato parodicky zkrácená jevištní verze kompletního seriálu. Carrie, Samanthu, Mirandu, Charlotte i všechny mužské postavy hraje jedna herečka. Herečka a autorka Kerry Ipemi, se svou show vysoce zabodovala doma v New Yorku i všude jinde, kde měla příležitost vystupovat (a to nejen u diváků, ale i u kritiky). Hra rozhodně potěší fanoušky, navíc ale baví komickými zkratkami a množstvím slovních hříček, a především trefně shazuje slabiny skvělého, naleštěného a učesaného světa své předlohy.

Carrie:

Ten nejvzácnější vztah je ten… (Zazvoní jí telefon.) Pardon. (Podívá se na telefon.) John? Kdo je John? Panebože! To je křestní jméno Pana Božského. To jsme šest sezón čekali, aby se ukázalo, že se jmenuje….John?!? F*** it, zavolám mu později. Zamáčkne hovor.

„Ale ten nejvzácnější vztah… je ten, který máte se svými kamarádkami. Anebo pokud ty zrovna řeší svůj milostný život a nemají čas, pak jsou tu vždycky ještě vaše oblíbené boty…“

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz