On Your Honour

Titul v originále: On Your Honour

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 4

Roger Leach, Colin Wakefield (Velká Británie)
ON YOUR HONOUR (NA VAŠI POČEST)
5 m, 3 ž
bulvární zápletková komedie

Odehrává se v současnosti, v průběhu jediného dne v jednom pokoj luxusního hotelu v Birminghamu.
Ženatý právník Nick si do hotelu přivádí svou mladičkou milenku Toni. To, co se původně jevilo jako ideální víkend, se změní v noční můru. Nejprve se ukáže, že Nick se během víkendu (což Toni netušila) musí zúčastnit právnické konference v hotelu, kterou pořádá jeho kolega Hugo: ten chce získat prestiž v očích nejvyššího soudce, sira Henryho, a tak konečně dosáhnout povýšení. Situace se ještě zhorší - Hugo se vzápětí objevuje na scéně: je ubytován ve vedlejším pokoji, který je s tím Nickovým propojen dveřmi. Hugo se plně soustředí na kariéru, Nick na zálet, brzy však přichází asistent sira Henryho Gerald, mimořádný suchar a hlavně špion svého šéfa - Toni je potřeba nějak ututlat, protože sir Henry je mimo jiné Nickův tchán.
Zápletka se dále rozvíjí, když nečekaně přichází Nickova manželka Hilary, sir Henry, pokojský Christian a Hilarina sestra Liz, která Huga dávno miluje. Každý hraje hru na každého - kromě nevěry a povýšení jde i o homofobii, jíž se vyznačuje sir Henry, právě kvůli této averzi odmítá povýšit Huga, jehož považuje za homosexuála. Nick využije situace a Toni vydává za Hugovu milenku, aby se očistil a také zvýšil Hugovy pracovní šance, to však zlomí srdce zamilované Liz...
Bizarní situace plné schovávaček ve vedlejší místnosti, v koupelně, v šatně a pod postelí, korunuje Christianovo zjištění, že je vlastně hned po narození odloženým synem Liz a Huga, o němž jeho otec neměl tušení. Několikanásobný happyend korunuje Hugo tím, že odmítá povýšení, a Christian zpochybněním své sexuality.
Zábavná hra se všemi náležitostmi svého žánru byla poprvé uvedena v září 2007 v Jerenym Street Theatre v Londýně v režii Colina Wakefielda. Autoři společně napsali též komedii Double or Twin a thriller Audience with Murder, učinkují mj. v muzikálových produkcích.

Text je momentálně překládán do češtiny!

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz