Old Flames

Titul v originále: Old Flames

Autor: Simon Gray
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 7 ženy 4

Simon Gray (Velká Británie)

OLD FLAMES

7 m, 4 ž

Advokát Daniel Davenport chodí hrát s přítelem Jackaboyem kriket. Kdysi spolu chodili do školy. na hřišti se potkají s Nathanielem Quassem, také bývalým spolužákem, který věnuje Danielovi navštívenku pro případ, že by se s ním chtěl spojit. Danielovi se na záznamníku začnou objevovat podivné vzkazy, které naznačují, že je sledován, a narážejí na jednu událost z jeho minulosti. Daniel uklidňuje manželku Sophii, která čeká dvojčata, že se nic neděje.

V průběhu obhajoby jednoho klienta se s Danielem spojí Carper, který mu sdělí informaci důležitou pro případ, a chce za ní dvacet pět tisíc liber. Daniel to považuje za vtip a brzy na to zapomene. Slaví narozeniny a vezme ženu do restaurace. Během večeře dostane přání k narozeninám se zvláštním vzkazem a seznamem několika jmen, vzápětí je mu přinesen dort se svíčkami od neznámého dárce. Jackaboy je zatčen za napadení policisty a odsouzen do vězení. Vzkazy na záznamníku neustávají. Objevuje se v nich jméno Danielovy bývalé milenky Daviny.

Daniel se sejde s Quassem, který dostal stejný seznam. Jsou na něm jména bývalých spolužáků, kteří jsou buď ve vězení nebo mrtví. Někdo je tedy vydírá. V minulosti obou jsou události, na které by raději zapoměli. Daniel před deseti lety přejel autem manžela Daviny. Vyděrači se konečně vysloví. Daniel s Quassem mají přinést na nádraží tašku s dvaceti pěti tisíci liber. Když pak Daniel na místě předává peníze, pozná v muži Carpera, který po něm chtěl stejnou sumu za informaci k případu. Daniel peníze nepředá, protože by ho za to mohli zavřít za uplácení. Quasse stihne astmatický záchvat. Když ho Daniel dopraví domů, zjistí, že právě on stál za tím vším, protože Daniel se kdysi na škole zapojil do Quassova šikanování.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz