Odysseus fährt irr

Titul v originále: Odysseus fährt irr

Autor: Daniel Grosse Boymann, Alexander Kuchinka
Žánr: muzikál
Jazyk: němčina
Postavy: muži 5 ženy 3

Daniel Große Boymann, Alexander Kuchinka (Německo)

ODYSSEUS FÄHRT IRR (ODYSSEOVA ZBĚSILÁ JÍZDA)

4 m, 3 ž

komediální muzikál

Komediální muzikál popisuje téměř kompletní cestu antického hrdiny z Tróje na Ithaku – ovšem velmi volně podle Homéra, obohacený o dynamické písně, gagy, slovní humor a rychlé změny scén.

Děj je stylizovaný jako komická improvizace pěti herců (premiéra se konala v muzeu, kde právě probíhala výstava o antice). Herci hrají různé role, které si navíc různě střídají a mění jejich funkci, využívají různé předměty denní potřeby, jež jsou zrovna při ruce a které slouží jako božské i světské předměty.

Využity jsou rozmanité divadelní formy: vedle muzikálových písní jsou tu cirkusová čísla, stínové divadlo či sportovní komentáře, představí se mj. zpívající Kyklop, vyjící hrdinové, cirkus Kirké s tanečnicemi kolem Kalypsó... Vedle tradiční mytologie se divák dozní i leccos nového – např. že Odysseus trpěl mořskou nemocí, a proto byl připoután ke stožáru...

Vedle zábavného a dynamického děje je zárukou úspěchu hudba A. Kuchinky, jež se pohybuje od klasických muzikálových melodií před balady až k šansonu či rapu. Muzikál byl s úspěchem uveden v červenci 2005 v divadle ORF-Theater v Klagenfurtu. D.G. Boymann a A. Kuchinka jsou zkušení a renomovaní autoři muzikálů, získali i mnohá ocenění.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz