O Bodříkovi

Titul v originále: O Bodříkovi

Autor: Joanna Gerigk, Daniel Svoboda
Žánr: hra pro děti
Jazyk: čeština
Postavy: muži 2

Joanna Gerigk, Daniel Svoboda

O BODŘÍKOVI

2 m

pohádkový příběh podle Boženy Němcové

Příběh o moudrosti, přátelství a o tom, že i ten kdo je starý, má na světě svoje místo. Matěj a Vašek, dva potulní obchodníci při jedné z jejich častých hádek, stvoří na scéně příběh o starém psu Bodříkovi a jeho pánovi Josefovi. Stará Matějova taška ožije jako pes Bodřík a ovečky, které pilně hlídá, jsou v myšlenkách Vaška staré svetříky, které ještě Matěj neprodal. Josef svého starého psa Bodříka vyhodí z domu a přivede si nového mladého pejska, o kterém se domnívá, že jeho hospodářství ohlídá lépe. Bodřík zůstává sám a opuštěný a vydává se do lesa, kde si chce najít nový domov a nové přátele. Na své cestě potká slepici Hedviku, která ztratila všechno peří, manžele Veverkovi, kteří jsou v rozepři, nebo medvěda Méďu, který nakonec nabídne Bodříkovi přístřeší…

Celý příběh vypráví o přátelství, moudrosti, empatii a pomoci druhým a o tom, že stáří není k zahození. Nakonec i Josef pochopí, co pro něj starý a věrný pes znamená a to otevře oči Matějovi s Vaškem, kteří se přestanou hádat a začnou si vážit jeden druhého. Samotný příběh vzniká přímo na jevišti, kdy v rukou herců ožívají obyčejné předměty, ze kterých se stávají hlavní aktéři děje.

Premiéra byla v lednu 2013 ve Strašnickém divadle v Praze v režii Joanny Gerigk.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz