Nunsenstations! The Nunsense Vegas Revue

Titul v originále: Nunsenstations! The Nunsense Vegas Revue

Autor: Dan Goggin
Žánr: muzikál
Jazyk: angličtina
Postavy: ženy 5

Don Goggin (USA)

NUNSENSTATIONS! THE NUNSENSE VEGAS REVUE

muzikál

5 ž

Titul volně navazuje na pět předchozích muzikálů s postavami pěti jeptišek, které se tentokrát vydávají do města hříchu - Las Vegas. Po dvaceti letech od prvního dílu vstupuje v současné době na světová jeviště šestý díl úspěšné Gogginovy řady Nunsensations!

Jeptiškám je nabídnut dar deset tisíc dolarů na dobročinné účely, jestliže vystoupí v show v Las Vegas. Provokativní nabídka vyvolá nejprve obavy, které jsou vzápětí zahlazeny ujištěním, že co se stane ve Vegas, zůstává ve Vegas. Sestra Roberta Anna se obává, že publikum bude chtít vidět nahotinky. Matka představená je rozhodnutá nahradit tento rozměr obvyklé vegaské show talentem a nasazením sester.

Sestra Amnesie vystupuje se svojí loutkou sestrou Mary Annette. Mary Annete zmizí. Sestra Amnezie si myslí, že byla unesena. Sestra Mary Leo si stěžuje sestře Hubertě, že matka představená trvá na tom, aby měly na sobě při každém čísle tradiční oděv jeptišek. Matka představená se svěřuje, že v minulosti účinkovala jako tanečnice v show. Amnezie se při svém hledání sestry Mary Annette zašla podívat do kasina, navzdory výslovnému zákazu matky představené, a vyhrála spoustu peněz. Obhajuje se tím, že obstarala výkupné pro unesenou Mary Annette. Sestra Roberta Anna jí poradí, aby peníze schovala do skříňky v šatně. Sestra Mary Leo, frustrovaná nezdařenou kariérou tanečnice, zpochybňuje své "povolání" ke službě jeptišky. Sestra Roberta Anna si také není stoprocentně jistá, ale věří, že se obě na své životní cestě rozhodly správně.

Matka představená objeví v šatně schované peníze získané hazardem. Roberta Anna jí vysvětluje situaci s výkupným a nabízí se, že peníze vrátí. K jejímu překvapení matka představená rychle připouští, že zapomněla uvážit i kladné stránky hazardních her, a vrací peníze na místo v šatně. Objevuje se Amnezie s Mary Annette, která, jak se ukáže, se byla zúčastnit konkurzu do loutkového muzikálu a získala v něm roli.

Vyjde najevo, že farník, který nabídl sestrám za vystoupení ve Vegas deset tisíc, se ve skutečnosti vsadil s majitelem kasina, který tvrdil, že vystoupení odmítnou, o padesát tisíc. Z majitele kasina se vyklube bývalý student, kterého matka představená vyloučila ze školy. Jeptišky inkasují svých deset tisíc, přidají k nim výhru Amnezie v kasinu a vracejí se domů.

Klasická muzikálová stavba založená na číslech, která nabízejí sóla, duety i hromadné výstupy pro kompletní obsazení. Profesionálně odvedené řemeslo, které sleduje cíl většiny muzikálů - čistou zábavu. Hudba se inspiruje vaudevilem i country. Leitmotivem muzikálu je život jako hra o štěstí. Text obsahuje parodické narážky na svět šoubyznysu, který Las Vegas - město hříchu - představuje.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz