No Sisters

Titul v originále:

Autor: Aaron Posner
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 5 ženy 3

Aaron Posner (USA)

NO SISTERS (BEZ SESTER)

5 m, 3 ž

Komedie

Největší půvab nejnovějšího opusu amerického čechovovského režiséra a adaptátora Aarona Posnera (viz Stupid Fucking Bird) tkví v tom, že vznikl jako pendant souběžně probíhající inscenace „klasických“ Tří sester. Bez sester se hraje ve stejné divadelní budově, ve stejném čase, ale na jiné scéně, a jak svědčí titul, sestry Prozorovovy v ní nevystupují. Naopak v ní vystupují ty čechovovské postavy, které právě nemusí být na jevišti v „hlavní“ inscenaci. Jejich dialogy a monology jsou vlastně svého druhy komentáři těchto postav a nad těmito postavami. Nahlížíme do nitra Soleného, Tuzenbacha, Fedotika, Kulygina, Anfisy, ale především Andreje a Nataši Prozorovových. A také do nitra našich současníků, kteří jako většina lidí nejen v trumpovské Americe, nevystupují zrovna v „hlavní“ inscenaci. A kteří nepatří k „samozřejmým“, byť zde neštěstím stíhaným elitám. Tenhle aktuální podtón ve hře posiluje i její otevřená forma, kdy není daleko k oslovení publika a jeho zatažení do dilemat hrdinů.

Vtipný, inteligentní současný text uvedl autor ve své režii a ve světové premiéře ve washingtonském Studio Theater 16.března 2017 jako pendant k souběžné inscenací Tří sester v režii Jacksona Gaye.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz