Nikolai and the Others

Titul v originále: Nikolai and the Others

Autor: Richard Nelson
Žánr: hra historická
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 10 ženy 7

Richard Nelson (USA)

NIKOLAI AND THE OTHERS (NIKOLAJ A TI DRUZÍ)

10 m, 7 ž

Americké drama, které pojednává o skupině ruských emigrantů. V roce 1948 se sejde hrstka ruských přátel na statku v Connecticutu. Nejedná se však o ledajaké přátele, ale o přední ruské představitele umění. Skladatel Igor Stravinskij připravuje společně s choreografem Georgem Balanchinem balet Orfeus. Společnost jim dělá mimo jiných skladatel Nikolaj Nabokov, scénograf Sergej Sudejkin, herec Vladimir Sokolov a samozřejmě jejich ženy. Přátelé popíjejí, hodují a hovoří nejen o umění, ale i o své národnosti a problému identity emigrantů. Ženy vaří, nosí na stůl a sklízí ze stolu. Muži pokuřují a popíjejí. Balanchin se Stravinskim pracují. I přes vysoké množství postav má každá z nich zřetelnou charakteristiku a (ne)jasný cíl.

Richard Nelson vyhrál cenu Tony Award za nejlepší libreto k muzikálu James Joyce’s The Dead v roce 2000 a na další dvě byl nominován. Hra Nikolai and the Others měla premiéru v květnu roku 2013 v Lincoln Center Theater v New Yorku.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz