Night Sky

Titul v originále: Night Sky

Autor: Susan Yankowitz
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 3

Susan Yankowitz (USA)

NIGHT SKY (NOČNÍ NEBE)

3 m, 3 ž

Afasie je civilizační nemoc, patří k nejvážnějším a nejkomplikovanějším druhům narušení komunikačních schopností. Je to porucha již vybudované řeči, která vznikla následkem ložiskového poškození mozku, při krvácení do mozku, traumatu mozku, nádorem...

Anna (40 let) je vynikající astronomka, která se věnuje výzkumu, přednáší na vysoké škole i na kongresech po celém světě. Její cílevědomost, nezávislost a nedostatek času jí ovšem způsobují nemálo rodinných problémů s přítelem Danielem (35 let) a dcerou (14 let). Po jedné hádce v rozrušení vběhne pod auto a následkem zranění přestane být schopná srozumitelně mluvit. Jak vysvětluje jedna z doktorek - slova a jejich významy se pacientům rozsypou, jako nesložené puzzle. Cesta zpět je možná, ale vyžaduje nesmírné úsilí a trpělivost. Anna, s pomocí svých nejbližších, podstupuje tuto tvrdou zkoušku. Krátká a svižná hra je napsána s obrovskou laskavostí, něhou a optimismem. Pod vcelku jednoduchým dějem zkoumá vniřní a vnější vesmír člověka, jeho potřebu být nejen slyšet, ale aby mu bylo i nasloucháno. Dojetí se tu střídá s upřímným smíchem a napjatým očekáváním dobrého konce.

apy

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz