Next Fall

Titul v originále: Next Fall

Žánr: tragikomedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 2

Geoffrey Nauffts (USA)

NEXT FALL (PŘÍŠTÍ ROK NA PODZIM)

4 m, 2 ž

Luke: Miluju tě.

Adam: Já vím. (Luke si všimne Adamova zaváhání.)

Luke: Ale?

Adam: (nemůže si pomoci) Chci, abys mě miloval víc než Jeho.

Tragikomedie ze současnosti, která svým stylem připomíná sitcom a která se zabývá otázkami víry, oddanosti a lásky. Jsme svědky toho, jak začíná a postupně se vyvíjí vztah Luka, který se snaží prorazit jako herec, a o patnáct let staršího, profesně neúspěšného a poněkud neurotického Adama. Mnohem větší propastí než jejich věkový rozdíl je však jejich přístup k víře: Adam je ateista, zatímco Luke je věřící křesťan, který se po sexu modlí a který je přesvědčený, že člověk, který nepřijal Krista, se dopustil většího hříchu než jeho vrah, který však víru přijal.

O vztahu obou mužů se dozvídáme formou retrospektiv, které se střídají se scénami v nemocniční čekárně: Luke měl vážnou nehodu, je v kómatu a v nemocnici se schází Adam, Lukova výstřední matka Arlene a hluboce konzervativní otec Butch (kteří zpočátku vůbec netuší, kdo Adam je, protože Luke před nimi svou orientaci tajil) a dva neméně svérázní přátelé. V omezeném prostoru čekárny tak dochází ke konfrontacím diametrálně odlišných osobností.

Hru poprvé uvedlo 3. června 2009 newyorské Peter Jay Sharp Theater (off-Broadway) v produkci divadelní společnosti Naked Angels. Později byla přesunuta na Broadway a v roce 2010 byla nominována na tři významné ceny: Tony, Drama Desk Awards a Outer Critics Circle Awards. Získala cenu Johna Gassnera pro začínající americké dramatiky.

Geoffrey Nauffts (*1961) je americký dramatik, scénárista, herec a umělecký ředitel divadelní společnosti Naked Angels.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz