Neville´s Island

Titul v originále: Neville´s Island

Autor: Tim Firth
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4

Tim Firth (Velká Británie)

NEVILLŮV OSTROV, komedie v husté mlze (NEVILLE´S ISLAND, a Comedy in Thick Fog)

přeložil Pavel Dominik

4 m

Výtečná komedie pro sehranou pánskou čtyřku o malém dobrodružství, které vynese na světlo spoustu věcí, o kterých se obvykle nemluví.

Členové středního managementu společnosti Salfordská Minerální Voda se během teambuildingového víkendu ocitnou na opuštěném ostrůvku uprostřed řeky (Roy se modlil, místo aby řídil člun kolem skaliska). Je listopad, všechno halí hustá mlha a ačkoli je to do hotelu vzdušnou čarou něco před kilometr, ztroskotance čekají dvě noci v „divočině“. Neville byl sice u snídaně zvolen za vedoucího výpravy, ovšem není to zrovna rodilý vůdce. Angus je domácí puťka, ale zase má batoh plný neuvěřitelně drahých pomůcek pro přežití mimo civilizaci, a Roy právě prodělává období křesťanského probuzení (po psychickém zhroucení a pokusu o sebevraždu) a v každé pohromě vidí důkaz Boží prozřetelnosti. Muziku tvrdí Gordon, sarkasta bezohledný až do morku kostí, ale zároveň neskutečně zábavný.

Trosečníci nemají žádné jídlo a marně se snaží občerstvit párkem, který Angus ukradl u snídaně z cizího talířku, noc čtveřice stráví v hrůze z neexistujícího psychopatického zabijáka. Druhý den zahánějí hlad rozmoklou pizzou, kterou vyplavila řeka. K večeru už všem praskají nervy a když zmizí lano, mačeta a Roy, není pochyb, že na něj přišel další sebevražedný záchvat… Není ale všechno, jak se na první pohled zdá…

Skvělá komedie o vypjatých chvílích uvnitř pánské skupinky byla uvedena v divadle Stephen Joseph Theatre ve Scarboroughu v roce 1992.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz