Naked Eye

Titul v originále: Naked Eye

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 5

Paul Rudnick (USA)

NAKED EYE (NAHÁ PRAVDA)

3 m, 5 ž

komedie

Alex Del Flavio je ambiciózní mladý fotograf, který hodlá svou výstavu v prestižní galerii obohatit fotografiemi sexuálně explicitního obsahu. Nan Bemissová, členka správní rady galerie a také manželka republikánského senátora, který právě kandiduje na guvernéra, jej má přesvědčit, aby ty „nejurážlivější“ z nich před vernisáží z výstavy stáhnul. Nan však narazí na tuhý odpor nejen u Alexe (mj., jak se ukáže také homosexuála trpícího AIDS), ale i jeho nové lesbické a feministické asistentky Mumbali.

Pod tíhou jejich argumentů, oslabená navíc nutností zastírat to, jak ji zasahuje manželova nevěra, a konfrontovaná s lesbickým „coming-outem“ své dcery, souhlasí nakonec s tím, že se nechá Alexem vyfotografovat nahá. Když problém s urážlivou výstavou hodlá rázně řešit i senátor Bemiss, Alex navrhne, že místo inkriminovaných fotografií vystaví nahé snímky Nan. Nakonec tak každé z postav hry nezbude, než se veřejně přiznat ze všech „hříchů“. Kupodivu se nic tak vážného nestane.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz