Nachtblind

Titul v originále: Nachtblind

Autor: Darja Stocker
Žánr: komorní drama
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 2

Darja Stocker(ová) (Německo)

NACHTBLIND (ŠEROSLEPOST)

2 m, 2 ž

Mladá Leyla hledá svoji vlastní cestu z tíživé reality. Zdánlivě pohodový domov je jenom líbivá fasáda - otec, lékař, se straní rodiny, matka, novinářka, dělá, že problémy nevidí. A malý bratr má svoji agresivitu stále méně pod kontrolou. Leyla potkává Moa, zdrženlivého a údajně nadaného automechanika. Když zrovna Moe nepracuje v garáži, kutí a experimentuje ve své laboratoři. Dochází ke střetu dvou světů - jiskry srší, náklonnost a chaos roste. Do Leylina života vstupuje někdo, s kým chodí po nocích sprejovat industriální budovy a dělat z nich barevné zámky, s kým si spojuje jiný život a jinou lásku. Hranice mezi něžností a násilím je ale velice tenká. Leyla těžko zvládá rány i lásku. Blízkost Moa a stále se zhoršující situace doma ji donutí k osudovému rozhodnutí - tento krok musí udělat sama.

Autorčin dramatický debut vypráví o osvobozování plném protikladů, o tom, co jsme schopni vydržet, o bolestných rozhodnutích - a o nutnosti snít.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz