Melody

Titul v originále: Melody

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 3

Douglas Maxwell (Velká Británie)

MELODY

1 m, 3 ž

Novinka letošního třicátníka Douglase Maxwella je založena na postupném odkrývání minulosti postav a jejich vzájemných vztahů. Očekávání dalších nových faktů textů vyvolává napětí a ze zdánlivě nahodilé výchozí situace vzniká komplexní obraz defektních mezilidských vztahů plných lidské slabosti a prohraných bitev, občas vtipně sarkasticky komentovaných.

Melody (38), John (19) a Olive (70) spolu žijí v jedné domácnosti. John je přerostlé děcko, které uteklo od své adoptivní matky a nyní žije u milenky Melody. Je večer a Melody odchází do svého druhého zaměstnání. John a Olive, jejíž vztah k Melody není nijak objasněn, zůstávají doma sami. Zlomyslná stařena dráždí pubertálního Johna komentáři o jeho pochybné mužnosti. Zamindrákovaný John, který chce být televizním hlasatelem a svou slávu buduje tím, že na internetu zveřejňuje svůj zoufale nezajímavý blog, jí oplácí drobnými mstami.

V bytě se objeví Ashley, která je původně považována za novou pomocnici v domácnosti. Prohlásí o sobě ale, že je dítětem, které Melody kdysi unesla, a nyní přišla zúčtovat se svou minulostí. Ukáže se, že ne Melody, ale její přítel Francis unesl dítě. Francis je synem Olive. Jeho odchod Olive zlomil, Melody se naučila samotu snášet. Nyní je Francis milencem Ashley a on sám ji poslal k Melody. Odhalování nelichotivých pravd je pro všechny trapné a bolestivé. Nikdo už nechce čelit minulosti a divoké sestavě svých abnormálních slabostí. Ztroskotanci Olive, John i Ashley chtějí zůstat v mateřské náruči nejsilnější z nich, Melody.

Kdosi je u dveří. Zřejmě Francis. Všichni jsou proti, ale Melody se rozhodne dveře otevřít.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz