Meine Tochter wird Vater

Titul v originále:

Autor: João Bethencourt
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 4 ženy 3

João Bethencourt (Brazílie)

MEINE TOCHTER WIRD VATER (MOJE DCERA BUDE OTCEM)

4 m, 3 ž

komedie

Hra se odehrává v New Yorku v bytě jedné židovské rodiny.

Miriam a Emily jsou lesbičky. Žijí spolu šťastně už 5 let, a tak se rozhodnou spolu založit rodinu. Ve spermobance si vyhlédnou vhodného dárce, jistého Ralpha, se kterým se mezitím spřátelily, a Emily se nechá oplodnit. V souvislosti s tím se Miriam rozhodne, že svým konzervativním rodičům konečně oznámí, že má přítelkyni a že jim dá vnouče. Své matce Sarah to řekne v den, kdy mají Ralph s Emily v pokročilém stádiu těhotenství její rodiče navštívit. Ta je z toho naprosto zničená, nechápe, jak se to mohlo stát, vždyť Miriam byla vždy úplně normální dítě! Především ale Miriam zakáže, aby to řekla otci, protože se obává, že by pak prodělal druhý infarkt, a navíc má další den odjet na důležitou obchodní cestu, takže musí být v klidu a zdráv. Matka ho chce na vše ve vhodnou chvíli sama připravit.

Když se otec, Abraham, vrátí z práce, matka mu oznámí onu šťastnou novinu, že se stane dědečkem. Nechá ho však v domnění, že dítě s Ralphem čeká Miriam a že se jistě brzy budou brát. Když pak večer Miriam s Emily a Ralphem dorazí, následuje řada komických situací, neboť nikdo zprvu nechápe, že otec zná pouze část pravdy. Nakonec se Abraham domnívá, že jsou těhotné obě dívky, že oba jejich budoucí manželé jsou počítačoví géniové, kteří dokonce pracují ve stejné firmě, a nejvíc ho těší fakt, že se oba nenarození chlapci budou jmenovat Abraham.

Později Sarah a Abrahama navštíví Abrahamův dávný přítel ze školy Samuel, aby se mu svěřil se svým trápením. Zjistil totiž, že jeho dcera je lesbička, žije se svou přítelkyní a nechala se oplodnit, aby spolu mohly založit rodinu. Abraham svého přítele velice lituje a děkuje Bohu, že jeho nic takového nepotkalo. Jelikož byt Samuelovy dcery je velmi malý, tak Abraham příteli slíbí, že mohou židovský rituální obřad spojený s obřízkou provést v jejich bytě. Je velice překvapený, že se i toto dítě bude jmenovat Abraham.

Mezitím co je Abraham na služební cestě, Emily porodí. Sarah Abrahamovi nadšeně telefonuje, že se stal dědečkem, a ten se urychleně, v domnění že Miriam předčasně porodila, vrací domů, aby stihl rituální obřad. Doma pak dochází k dalším zmatkům. Dorazí totiž i Samuel, který tvrdí, že se ve stejný den u nich bude konat i obřízka jeho vnuka. Teprve když rituál začne a dědeček dítěte je vyzván, aby ho při obřadu držel, čehož se s nadšením ujímá jak Abraham, tak Samuel, vyjde najevo, že jsou oba dědečkové stejného dítěte. Emily je totiž Samuelova dcera. Abraham nejprve nemůže uvěřit, že je jeho dcera lesba. Nakonec ale láska k vnukovi překoná jeho zlost a se situací se smíří. Vždyť už jako malí kluci si se Samuelem přáli, aby se jejich děti vzaly.

Hra je v agentuře k dispozici v německém překladu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz