Mein junges idiotisches Herz

Titul v originále: Mein junges idiotisches Herz

Autor: Anja Hilling
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 4 ženy 2

Anja Hilling (Německo)

MEIN JUNGES IDIOTISCHES HERZ (MÉ MLADÉ POŠETILÉ SRDCE)

4 m, 2 ž

Úplně normální den v úplně normálním činžáku úplně normálního města. Šest životem znavených postav se setkává na chodbě a prožívá své každodenní šílenství. Paní Schlüter si pečlivě připravila sebevraždu, ale u dveří zvoní pošťák a nese balík pro souseda Sandmanna za třetího patra, který není doma. Raději by uvítala Miroslava, toho, co nosí každý den džusy. Naneštěstí se porouchá odpad a musí přijít domovník Zarter. Pošťák Hase se nemůže zbavit balíku, už aby byl doma u své Hanny, která skládá puzzle. Paula Lachmär poslouchá muziku, vaří guláš a vynáší odpadky. Nemluví od té doby, co u ní byl Alfred a vzal si to, co chtěl.

Anja Hilling, mladá dramatička z Berlína, postavila svůj již druhý divadelní text na změně perspektivy. Tentýž výřez z každodenního zoufalého života postav se několikrát opakuje, nikdy však identicky. Každá postava interpretuje danou situaci výhradně ze svého pohledu a vytváří tak filmově zajímavou strukturu. Tím Hilling dosahuje napětí i humorných momentů. Čtenář si sledováním jednotlivých perspektiv postupně doplňuje kamínky do mozaiky, nikdy si však nemůže být jistý, že zná celou pravdu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz