Mating Game

Titul v originále: Mating Game

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 3

Robin Hawdon (Velká Británie)

MATING GAME (MILOSTNÁ HRA)

2 m, 3 ž

Drake Harris má vše, po čem jen může mladý muž toužit. Je moderátorem úspěšné televizní show, má peníze, úspěch, všeobecný obdiv. Šušká se, že je největším donchuanem v celém Londýně. Denně dostává řadu nabídek k sňatku. Ale je tu jeden problém. Tajemství, o kterém nikdo netuší. Drake je dosud panic. Ne, že by snad neměl příležitost, ale vždy, když má dojít na věc, vyskytne se nějaká překážka. Zkrátka osud.

Nadějně pro Drakea vypadá až jeho sblížení s novou přitažlivou asistentkou Honey. Ale právě, když chtějí plni touhy ulehnout, zjistí, že postel už je obsazená. Spí v ní Drakeův bratr James, který se nečekaně vrátil z Austrálie. Noc se tak z příležitosti k milostnému sblížení změní pro Drakea v jeden dlouhý bratrský přípitek s Jamesem a jeho „smrtící" australskou pálenkou, při kterém Drake prozradí Jamesovi své tajemství.

Druhý den ráno má takovou kocovinu, že mu musí pomoci všichni, kdo jsou po ruce - James, Honey i manželka vrátného paní Finneyová. A také Julie, poněkud upjatá Drakeova sekretářka, která je do svého šéfa tajně zamilovaná. Julie, která je rovněž dosud neposkvrněná, je přesvědčená o Drakeově nespoutaném milostném životě a zoufale žárlí na všechny ženy, které se kolem něj točí, v tuto chvíli samozřejmě nejvíce na Honey. Na radu Jamese a paní Finneové se rozhodne velkému činu - získat Drakea na jeden večer a noc pro sebe. Hned ale vyvstává problém, kdo se večer postará o Honey, se kterou měl již Drake domluvenou schůzku. Nezbývá než aby se obětoval James. S večerem tedy začíná divoká milostná hra plná odvážného svádění, nečekaných záměn partnerů i komických bojů s elektronicky ovládanou postelí.

Honey považuje náhradu v podobě Jamese samozřejmě za urážku a rychle ho vyprovodí. Julie se ze všech sil snaží zapůsobit na Drakea, ale ten má jediný cíl uniknout za Honey. Ta ale mezitím zjišťuje, že Julie je do Drakea skutečně zamilovaná, a rozhodne se jí ho přenechat a za cíl své touhy zvolí Jamese, kterého ale její neodbytnost a síla vášní poněkud děsí a neví, kam se před ní skrýt. Vystrašená Julie neunese závažnost situace a v rozhodném okamžiku zamkne Drakea v koupelně. V největším zmatku vstupuje do hry ještě paní Finneyová, která však záhy prchá v domnění, že se má stát součástí hromadných milostných orgií.

Teprve s ránem se začnou zamotané vztahy znovu rozplétat, skutečnosti jsou odhaleny v pravém světle. A tak si nakonec oba dva, dosud neposkvrnění - Drake a Julie - mohou padnout do náruče.

Klasická situační komedie, která využívá osvědčených principů nedorozumění, záměn či schovávaných. Autor navíc pracuje s poměrně složitým principem elektronicky ovládaného prostoru, kdy se zmáčknutím tlačítka může změnit pracovna na ložnici, objevit se domácí bar či šatní skříň.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz