Marie Antoinetta

Titul v originále: Marie Antoinette

Autor: David Adjmi
Žánr: hra historická
Překladatel: Dana Hábová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 7 ženy 5

David Adjmi (USA)

MARIE ANTOINETTA

překlad Daniela Hábová

5 m, 4 ž

Marie Antoinetta žila v lesku Versailles, ve světě nevídaného přepychu a radovánek, byla zhýčkaná a rozmařilá. Své poddané oslňovala stále novými a dražšími kostýmy s extravagantními parukami. Ale doba se prudce mění a v revolučních časech rychle královna upadá v nemilost davů. Rázem je z ní jen rozmařilá neřestnice, obviňovaná ze všech myslitelných zločinů. Jak doslova neztratit hlavu ve zběsilém víru rozbouřené revoluce? A mohla se vůbec Marie Antoinetta vyhnout svému osudu a gilotině?

Tragická fraška o dramatických osudech rakouské princezny, které osud určil, že vejde do dějin jako poslední královna Francie. Světovou premiéru měla hra v Yale, v roce 2012. Česká premiéra proběhla v Městském divadle Kladno na jaře 2014 (režie Daniel Špinar), další uvedení chystá Západočeské divadlo Cheb v roce 2015.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz