Marcolfa

Titul v originále: Marcolfa

Autor: Dario Fo
Žánr: komedie
Překladatel: Matteo Difumato
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 3

Dario Fo (Itálie)
MARCOLFA
z italštiny přeložil Matteo Difumato
3 m, 3 ž
fraška, situační komedie

Přijímací salon starého hradu. Po uši zadlužený Markýz má kromě dluhů i dvě milenky: na jedné straně Princeznu, na druhé Terezu, snoubenku svého věřitele Giuseppa. Jeho služebná Marcolfa miluje uzavírání sázek a má snoubence Francesca.
Giuseppe se chystá přijít pro peníze, které mu Markýz dluží, a Markýz se před ním snaží někam ukrýt. Shodou náhod se ale na scéně postupně objevují jeho milenky - dochází tak k nedorozuměním a zmatkům, doprovázeným sérií gagů. V rozhovoru s Giuseppem prozradí Marcolfa číslo losu, na který si vsadila. Giuseppe v novinách zjistí, že vyhrála, ale zatají jí to a začne se jí dvořit. Do vývoje událostí se však vloží Francesco a poté i Markýz a Tereza. V okolnostech týkajících se výhry dojde navíc ke dvojitému zvratu - vylosované číslo je totéž jako loni...

 

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz