Manhattan Medea

Titul v originále: Manhattan Medea

Autor: Dea Loher
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 3

Dea Loher(ová) (Německo)
MANHATTAN MEDEA
3 m, 3 ž

Autorka se rozhodla aktualizovat antickou látku, Euripidovu Medeiu - děj přenesla do současnosti a hrdiny jsou váleční běženci z Balkánu, kteří stejně jako jejich předkové prchli do moderní civilizace.
Již sedm let žijí Jason a Medea v Americe, s málo prostředky a za nepříznivých okolností. Zlepšení situace není v dohlednu. Poté co potká Clairu, dceru bohatého průmyslníka, opouští Jason Medeu a jejich společné dítě a vezme si Clairu. Pro Jasona znamená sňatek společenský vzestup, pro Medeu ale zradu a podraz na svoji osobu a na společnou minulost. Z rozhořčení a strachu, že všechno ztratí, plánuje Medea otrávit Clairu a zabíjí své dítě.
Tímto okamžikem, tedy vraždou dítěte, hra končí. Autorka tedy polemizuje s antickou předlohou, kde je konec nevyhnutelný a daný, a soustředí se na souvislosti událostí, které způsobí tuto vraždu.
Hra měla premiéru v říjnu 1999 v Mecklenburgisches Staatstheater v německém Schwerinu v režii Ernsta M. Bindera.

Hra je momentálně překládána do češtiny.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz