Liebeslänglich

Titul v originále: Liebeslänglich

Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 3

Folker Bohnet, Alexander Alexy (Německo)

LIEBESLÄNGLICH (DO KONCE LÁSKY)

3 m, 3 ž

veselohra

Slavný autor detektivek Ilja B. (59) přišel díky nehodám již o dvě ženy. Díky vyplacení životních pojistek, které na ně uzavřel, se jeho jmění značně zvýšilo. Nyní je rozhodnutý vkročit do třetího manželství.

Nicméně pojišťovna by ráda Iljovi dokázala, že jeho bývalé manželky nezemřeli při nehodách, nýbrž že v tom má prsty sám Ilja. Z toho důvodu narafičí na svatební den jednoho ze svých pojišťovacích agentů jakožto svědka. A ten má prohlásit náhody za vraždy.

Jenže všechno dopadne – jak už to tak u dobrých komedií bývá – naprosto jinak. Mladá herečka Saskia (21) na poslední chvíli na úřadě Ilju odmítne, jelikož dva dny předtím se seznámila s popovým zpěvákem Tommym Parkerem a to jí převrátilo celý život – to samo sebou Ilju naštve a rozhodí. Aby toho nebylo málo, zčistajasna se spontánně ozve jedna z oddávajících úřednic, že by se stala jeho ženou ona. Ráda by totiž udělila arogantnímu autorovi detektivek zásadní životní lekci... Podaří se jí to? A hlavně – jak dlouho přežije po Iljově boku?

Premiéra dynamické veselohry proběhla v prosinci 2008 v divadle Kleines Theater v Bonnu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz