König der Bücher

Titul v originále: König der Bücher

Autor: Urs Widmer
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 5 ženy 2

Urs Widmer (Švýcarsko)

KÖNIG DER BÜCHER (KRÁL KNIH)

5 m, 2 ž

komorní hořká komedie

Svižná, lehká vtipná komorní hra – rovněž dojemná, neboť hlavní hrdina, starý nakladatel Edgar Göschen je na konci své životní pouti. A všichni v jeho okolí již netrpělivě čekají na tučnou kořist. Jeho mladá žena Jutta, jeho pravá ruka v podnikání paní Schwichowá, která přesně ví, kde se co šustne. A také učedník Meier, jenž si přísahá, že jednou skončí v ředitelském křesle – což se nakonec i stane. A samo sebou na konec knižního nakladatele netrpělivě čeká především konkurence, World Books International Chicago Illinois USA, mašinérie a největší producent knih na světě.

Přichází nostalgie po starých dobrých časech, které neodvratně končí, o časech zasvěcených knihám, jež nahrazují modernější technologie. Je to i příběh o komplikacích dědictví, jenž je groteskní i smutný zároveň. Hořká komedie nabízí báječné role pro větší obsazení.

Autora proslavila především groteska o manažerech Top Dogs – ta se po celém světě dočkala téměř 180 profesionálních uvedení.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz