Kometa

Titul v originále: Der Komet

Žánr: tragikomedie
Překladatel: Michal Kotrouš
Jazyk: čeština
Postavy: muži 4 ženy 7

tragikomedie

Kometa a pod ní zářící pár, ženich a nevěsta. Štěstí, radost, kolem veselí lidé, teplý letní den, svatební oslava na venkově.

O deset let později je situace poněkud jiná. Elisabeth se sama sebe ptá, zda se vlastně dá štěstí nějakým způsobem zachovat. A dostane nápad: celou oslavu po deseti letech do detailů zopakovat. Štěstí není v jejích očích dynamická a flexibilní záležitost, nýbrž by mělo být stále stejné, hosté mají být tudíž stejní, mají mít stejné oblečení a vést na stejných místech stejné rozhovory. Nejasné ovšem zůstává, zda tehdejší chybné kroky k onomu opětovnému štěstí vůbec povedou. Lidé i časy se mění, hosté se pomalu po počáteční euforii smiřují s realitou plnou zklamání, nevěr a rezignace, loučí se a odcházejí připití vstříc dalšímu životu, který by pro ně snad mohl znamenat vlastní štěstí...

Tragikomedie původem jihoamerické autorky byla uvedena v září 2012 v Akademietheater Wien v režii R. Schimmelpfenniga. Česká premiéra vzápětí poté - v listopadu 2013 ve Slezském divadle Opava (režie P. Štindl).

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz