Klub autistů

Titul v originále: Klub autistů

Žánr: komedie
Jazyk: čeština
Postavy: muži 7 ženy 3

Petr Kolečko

KLUB AUTISTŮ

7 m, 3 ž

Komedie o bizarnosti světa kolem nás. Satira plná dryáčnického humoru a nadsázky, pojednávající nejen o abnormalitě normálu a hranicích geniality.

Hanička umí nazpaměť všechny zápasy hokejového turnaje v Naganu i se stopáží a chtěla by se skamarádit s Jirkou Šlégrem. Třináctiletý Miki je politický komentátor a bude jednou premiérem. Zatím radil Jirkovi (Paroubkovi), Mirkovi (Topolánkovi) i panu Knížeti (Schwarzenbergovi). Hyneček zná výrobní tajemství každého alkoholu na světě včetně nových norem EU, ale nesmí ho pít. Jindříšek je v pubertě a úplně nejvíc ho zajímají zvířátka a hlavně ovce. Karlík ze sebe chrlí informace podle googlu. Pavel řeší partnerskou krizi a svou práci vychovatele autistů. Kamila umí výborné těstoviny s piniovými oříšky a má jen minimum celulitidy. Babička Olinka prodává v Albertu a vzpomíná na zimák v Litoměřicích, prvního trojitého toeloopa a trenéra Jardu. Co v této menažerii způsobí příchod tajemného režiséra, úpícího pod tíhou bolesti světa? A co se stane, když jeden z autistů uvede do praxe teorii paralelních vesmírů? Hra o sobeckosti, zvrácenosti, hranici světů a abnormalitě normálu.

Bejt autista není zas tak těžký. Říkáš hodně čísel, mluvíš s lidma ve třetí osobě. Vlastně jsem to všechno odkoukal od Rainmana. Pustil jsem si to třikrát za sebou na dívídíčku…

Světová premiéra proběhla v Klicperově studiu v Hradci Králové (Studio Beseda) v březnu 2010 v režii N. Deákové.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz