Kitajskaja ljubov, ili Chello, Polli!

Titul v originále: Kitajskaja ljubov, ili Chello, Polli!

Autor: Jelena Isajeva
Žánr: hra
Jazyk: ruština
Postavy: muži 2 ženy 3

Jelena Isajeva (Rusko)

KITAJSKAJA LJUBOV, ILI CHELLO, POLLI! (ČÍNSKÁ LÁSKA ANEB HELLO, POLLY!)

2 m, 3 ž

V základu poklidného, jemného příběhu je otázka - kterou lásku si vybrat? Tu exotickou, ve které se skrývají neznámá tajemství nebo tu, která se už osvědčila, je bezpečná, je z ní cítit bezpečí, ale nic překvapivého nepřinese?

Borisi Alexandrovi je téměř 80 let. Celý život prožil se svou věrnou a nevzdělanou ženou Klavdijí. Najednou se ze Santa Barbary ozvala jeho stará láska, se kterou se potkal kdysi dávno v Číně. Telefonují si každý den a Klavdije se trápí žárlivostí.

Paralelně s příběhem prarodičů se rozvíjí milostný život jejich vnuka Saši, který se chystá odejít na studia do Moskvy, kde už na něj čeká Lola. Zároveň jej ale miluje Tasja, dívka z jeho malého města, se kterou zná od dětství.

Jsme svědky toho, jak se Boris Alexandrovič v retrospektivách vrací do mládí, jak Tasja uraženě žárlí, jak Lola naléhá na Sašu, aby odjel do Moskvy.

Boris Alexandrovič zkoumá a hodnotí svůj život a rozhodne se pro svou milovanou ženu - na žádný telefonát ze Santa Barbary už neodpovídá. Pod jeho vlivem Saša vzdá studia v Moskvě.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz