Kindertragödie

Titul v originále: Kindertragödie

Autor: Karl Schönherr
Žánr: drama
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 1

Karl Schönherr (Rakousko)

KINDERTRAGÖDIE (DĚTSKÁ TRAGÉDIE)

2 m, 1 ž

komorní tragédie

Hra z roku 1919 pro 3 mladé herce – hrají staršího a mladšího bratra a jejich sestru. Tito mladí lidé vyrůstají v hájence ve zdánlivě vyrovnaném a idylickém světě uprostřed přírody, jejich život zcela určuje všemohoucí Boží milost. Jenomže postupně začínají jejich čisté duše odkrývat prolhanost svého okolí. Zjistí, že dokonce jejich „zbožná“ maminka s nimi hraje nekalou hru – podvádí svého manžela, váženého hajného, s mladým lesákem. Svět se tak pro tři dospívající děti začíná hroutit a divák tak s nimi zažívá velikou deziluzi a jejich rychlou proměnu z naivních, nevinných, mladých lidí, jež pomalu otupuje cynický svět a korumpuje okolní zlo, v mstitele se zbraní v ruce...

Autor (1867-1943) napsal mnoho her z drsného prostředí Tirol, často v místním dialektu, k jeho nejznámějším a dodnes nejhranějším hrám patří komorní drama Ďáblice (1915), jež zažilo svůj návrat v roce 2008 ve vídeňském Burgtheateru a jež se dočkalo v roce 2012 nového českého překladu a následného moderního nastudování (režie: Adam Rut), téměř po 100 letech od prvního uvedení v češtině.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz