Kin

Titul v originále: Kin

Autor: Bathsheba Doran
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 5

Batsheba Doran(ová) (USA)

KIN (BLÍZCÍ)

4 m, 5 ž (1 vedlejší mužská dvojrole)

V době kdy jsme propojeni s celým světem skrze internet a mobilní telefony, můžeme mít někdy pocit, že úplně tak propojeni nejsme, že nemáme toho nejbližšího, s kým bychom mohli sdílet i nejtajnější přání a nejniternější pocity. Ztratili jsme již schopnost vést upřímný, smysluplný osobní rozhovor a skutečně se s ostatními lidmi propojit?

Mezilidské vztahy v globálním a elektronizovaném světě mohou nabírat pozoruhodnou dynamiku, navzdory geografickým či sociálním vzdálenostem, jak lidé létají, telefonují nebo mění kritéria v internetové seznamce. Tak se literární teoretička Anna, pracující na zásadní monografii o Keatsově interpunkci, setkává v New Yorku s irským osobním trenérem Seanem. Ona nemá matku, on otce a vztahy s druhými rodiči jsou obtížné. Během sedmi let sledujeme turbulence mezi nimi, v jejich rodinách a mezi přáteli. Vztahy, které ovlivňují jejich životy, ať již se do nich narodili, navázali je, nebo si je nesou v hlavách z minulosti. Někdy povznášející, jindy frustrující. Slabost nebo bolest může lidi spojovat nebo oddělovat. Ale potřeba pospolitosti je univerzální...

Neobvyklé je to, že se hlavní postavy, tedy Anna a Sean téměř nikdy nevidí, což naznačuje onen konflikt mezi citovou blízkostí a odcizením moderní doby.

Premiéra proběhla 21. března 2011 v Playwright Horizons Mainstage v New Yorku, režie Sam Gold.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz