KFT - Sendviče reality

Titul v originále: KFT - Sendviče reality

Žánr: hra, groteska
Jazyk: čeština
Postavy: muži 8 ženy 7

KFT / sendviče reality®

hra o životě smrti & pohlaví

8 m, 7 ž

Ann vyhazuje Neala z bytu. Jack se pokouší uklidnit situaci, ale Neal se u s revolverem u Annina spánku dožaduje Annina milostného vyznání. Když je znovu odmítnut, hodí Neal zbraň Ann: „To mě radši oddělej ty!". Ale než stačí dívka vystřelit, skočí po ní. Výstřel prosviští kamsi do stropu. Ann se Nealovi odevzdá. Neal křičí: „To je matroš Jacku tohle napiš tohle." Pětatřicet podobně dramatických obrazů hry zachycuje svět legendárních postav beat generation - ovšem jakoby z pohledu dnešní „generace X". Neuspořádané milostné vztahy Neila Cassadyho, Jacka Kerouaka, Allena Ginsberga, Williama S. Borroughse a dalších ke svým partnerkám i mezi sebou jsou neodlučnou součástí doby počátků sexuální revoluce a rockenrollu, literárního experimentu i experimentování s drogami. Postavy abstrahované od svého literárního věhlasu samy sebe obsazují do groteskních situací, které se - řazeny v prudkém tempu - stávají paradoxně téměř poezií.

Hře se dostalo kongeniální konkretizace na jevišti Dejvického divadla (v jehož dramaturgii vznikl mj. středoevropský hit, Zelenkovy Příběhy obyčejného šílenství), kde hru nastudoval ve světové premiéře (15. října 2004) režisér Miroslav Krobot.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz