Kentauri

Titul v originále: Kentauri

Autor: Roman Polák
Žánr: hra
Jazyk: slovenština
Postavy: muži 7 ženy 5

Roman Polák (Slovensko)

KENTAURI (KENTAUŘI)

7 m, 5 ž

Děj hry se odehrává v několika časových a tematických rovinách a poutavě ztvárňuje nedávnou předlistopadovou minulost i naši současnost. Groteskní odraz našeho světa obohacují bizardní postavy: Kentaur, kterého vidí pouze zvláštní, duchovně bohatý Herkules a „miliardářka" Klára. Divadelní prostředí doplňuje snaživý dramaturg Bobo a neúspěšný Herec, kteří po roce 1989 začnou podnikat.

Hra je novátorská z hlediska tématu, které se dosud na našich jevištích objevilo pouze výjimečně. Osobnostní konflikt umělce, který se po roce 1989 a pádu železné opony přizpůsobuje okolnímu světu se prolíná s generačním konfliktem otce a jeho dospělých dcer. Fatální odcizení uvnitř rodiny je dané nejen generačními rozdíly, ale i rozdílnými životními zkušenostmi, které nelze předat. Zdá se, jako by rodiče i děti žili v naprosto odlišných světech.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz