Kabaret Kaldera

Titul v originále: Kabaret Kaldera

Žánr: kabaret
Jazyk: čeština
Postavy: muži 5 ženy 2

Barbora Voráčová

KABARET KALDERA
5 m, 2 ž
absurdní kabaret

Text je inspirován světem komiksu a kabaretu a v jeho závěru se vyjevuje i detektivní zápletka, která příběh mění v absurdní frašku. Kabaret Kaldera není skutečným kabaretem proto, že má jednoduchý příběh a zápletku, nesplňuje tedy zcela žánrová pravidla, nicméně objevují se v něm nejen nezbytné písně (s texty Jana Plíhala a Jana Žůrka), ale také postava Konferenciéra, která příběhem provádí a zároveň je jeho nestranným pozorovatelem. Lehký text je především žánrovou hříčkou a v první řadě chce diváka pobavit.
Konferenciér postupně představí panoptikum postav - drsného Kápa, svůdné Lízátko, barovou divu, detektiva, číšníka. Mezi postavami jiskří žárlivost, zrada, ale také chuť na sladkosti. Nechybí vražda, jejíž vyšetřování vyústí v absurdní finále s mraženou kýtou v hlavní roli.
Kabaret Kaldera měl rozhlasovou premiéru v prosinci 2008, jevištní o rok dříve (v nastudování olomouckého Divadla na cucky).


Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz