John

Titul v originále:

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 3

Annie Baker(ová) (USA)

JOHN

1 m, 3 ž

Nejnovější opus autorky křehkých her o lidských vztazích (česky již např. Proměny v zrcadle a Biják) přivádí na jeviště mladý pár, pokoušející se překonat vážnou krizi, a dvě starší dámy. Mertis je majitelkou penzionu, ve kterém se Elias a Jenny krátce po Dni díkůvzdání ubytovali, když chtěli prozkoumat Gettysburg a jeho okolí – dějiště slavné bitvy občanské války. K tajemnému domu, který byl kdysi polním lazaretem, jako by patřila i Mertidina přítelkyně Genevieve, slepá žena, jež před časem překonala atak šílenství… Osudy obou žen, jak je Elias a Jenny (Elias je původem Žid, Jenny Asiatka) poznávají z jejich vyprávění v podzimem ztemnělém a hudbou prostoupeném domě, tvoří bezděčný kontrapunkt k jejich rozhodování o budoucnosti jejich vztahu. To probíhá skrytě pod jejich pokusy o sbližování na jedné straně a zjitřenými reakcemi na doteky v místech starých ran.

Světovou premiéru „realistické, ale oduševnělé“ (The New Yorker) hry nastudovala newyorská Signature Theater Company a uvedla ve svém divadle 11.8.2015.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz