Jeeps

Titul v originále: Jeeps

Autor: Nora Abdel-Maksoud
Žánr: hra, komedie, satira
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 2

JEEPS (Džípy)

Satirická komedie - co kdyby si dědictví losovali lidé na úřadu práce?

V Německu se každoročně zdědí až 400 miliard eur. Co by se stalo, kdyby se tyto peníze radikálně přerozdělily? Hra vrhá čtyři postavy do scénáře reformy dědického práva - a tím i doprostřed vášnivých osobních neshod. Jak souvisí společensky deklarovaná spravedlnost a rovnost příležitostí se skutečnou sociální nerovností? Jak se pohybujeme mezi vlastními zásadami solidarity a našimi finančními jistotami?

K provedení reformy byl vybrán úřad práce, který začal spravovat rovněž majetek a dědictví. Tímto způsobem se text současně zaměřuje na dva extrémy debaty o sociálním rozdělování: kolik peněz stačí na plnohodnotnou existenci?

Autorka a režisérka se zde s kousavou nadsázkou a černým humorem zabývá hlubokou společenskou potřebou bezpečí, strukturálními podmínkami společnosti, v níž třídní rozdíly existují, ačkoli se to neříká.

Inscenace Münchner Kammerspiele byla uvedena v roce 2021 a patřila mezi vybrané inscenace přehlídce Mülheimer Stücke 2022.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz