Ivy And Joan

Titul v originále:

Autor: James Hogan
Žánr: aktovka
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

James Hogan (Velká Británie)

IVY AND JOAN (IVY A JOAN)

1 m, 1 ž

jednoaktovky

Dvě jednoaktovky pro herecký pár mezi padesátkou a šedesátkou spojuje motiv uzavírající se kapitoly podivně prožitého života. Ivy je barmanka, donucená k odchodu na penzi. Pracovala i žila čtyřicet let v jednom hotelu, kde čekala léta na návrat svého milence. S hranou statečností tráví poslední minuty svého zaměstnání ve společnosti jiného podivína, kolegy posedlého koňskými sázkami, který její iluze uvádí na pravou míru.

Joan se vrátila z Benátek, kam ji vzal její muž, ač je to nad jejich finanční možnosti. Jejich vzpomínky na romantickou cestu se nemohou více rozcházet. Zatímco Joan, amatérská malířka a spisovatelka, je stále ještě okouzlena svým italským průvodcem a zároveň zděšena z krutostí renesance, Eric neustále pedantsky koriguje její historické a lingvistické omyly. Ve vzduchu také visí otázka Joanina psychiatrického léčení. Uprostřed skrývaně napjaté a zároveň unavené konverzace se Joan dozví, že Eric od ní odchází a odejít z pronajatého bytu musí i ona. A je to opět vzpomínka na návštěvu Benátek, ovšem Erikovu, před dávnými lety, a s jinou ženou, jež alespoň trochu ozřejmí skrytou propast pod povrchem tohoto končícího manželství…

Premiéra 5.1.2015 v londýnském Jermyn Street Theatre.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz