In der Löwengrube

Titul v originále: In der Löwengrube

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 11 ženy 2

Felix Mitterer (Rakousko)

IN DER LÖWENGRUBE (V JÁMĚ LVOVÉ)

11 m, 2 ž

V jámě plné lvů se kdysi ocitl prorok Daniel, v jámě lvové se ve třicátých letech minulého století ocitá také berlínský herec Arthur Kirsch, kterého fanatičtí, nacismem posedlí kolegové vyženou z divadla, protože je prostě Žid. Kirsch se však - v přestrojení za „pravého" Němce - vrací a slaví grandiózní umělecké i lidské vítězství nad tupostí a brutalitou totalitního režimu.

Úspěšná hra, která byla uvedena s mimořádným ohlasem na mnoha jevištích Evropy a jejíž hrdina se podobá tak trochu Švejkovi, hrajícímu s nevinnou tváří svoje hry proti lidské blbosti, přináší divákům vedle výjimečně zpracovaného tématu humanity a lidské solidarity také potěšení z nebývale napínavého příběhu i jeho vyvrcholení. Rafinovaně využívá různých možností divadelních zákonitostí komedie, dramatu, momentů překvapení i různých dějových zvratů. Především pak zobrazuje odvěkou touhu člověka po porozumění a harmonii, kterých je však, bohužel, možno dosáhnout jen zřídka.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz