Important Hats of the Twentieth Century

Titul v originále:

Autor: Nick Jones
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 8 ženy 1

Nick Jones (USA)

IMPORTANT HATS OF THE TWENTIETH CENTURY

(VÝZNAMNÉ KLOBOUKY 20. STOLETÍ)

19 m, 4 ž, 1 dítě, kompars (možnost zdvojování rolí)

crazy komedie

Sam Greevy je miláčkem dobře oblékaných žen New Yorku 30. let, dokud světu nepředstaví své odvážné kreace jeho rival, návrhář Sam Roms. Mikina, tepláky, skejťácké kalhoty: oblečení, se kterým přichází, působí jako by z jiné dimenze – a možná taky z jiné dimenze je. Jak se Greevy snaží vyrovnat s prudce se měnícími trendy, v Albany kolem roku 1998 se paralelně odvíjí jiné drama: mladistvý hašišák začne postrádat nejrůznější součásti oblečení a z jeho skříně podniká neustále výpady záhadný muž v klobouku, který mu je krade. Bláznivá komedie paroduje mnohé žánry včetně sci-fi, okouzluje fantazií a baví lehce absurdními dialogy v nejlepší anglosaské tradici.

Aljašský rodák Nick Jones (1978) začínal jako loutkář a hudebník. Spolupracuje jako autor a herec s řadou newyorských, dublinských a edinburghských scén, uplatňuje se i jako scénárista televizních seriálů.

Světová premiéra hry - Manhattan Theater Club, 23. listopadu 2015.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz