Immer noch Sturm

Titul v originále: Immer noch Sturm

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 5 ženy 3

Peter Handke (Rakousko)

IMMER NOCH STURM (JEŠTĚ STÁLE BOUŘKA)

5 m, 3 ž

Autobiografická hra / povídka, v níž nás autorovo alter ego zavádí do prostředí Korutan, mezi tamější slovanskou menšinu a vypráví příběh své rodiny (postavy Matky, Tety, Prarodičů apod.). Handke vyvolává zpět duchy minulosti této národnostní menšiny, její příběhy, oživuje jazyk postav, jejich represi ze strany nacistů – byli to korutanští Slované, kteří si troufli ve druhé světové válce na ozbrojené povstání proti Německé říši. Rakousko jim za to nikdy nepoděkovalo. Po válce byli dokonce pronásledováni jako zrádci ve službách komunistické Jugoslávie...

Jde o autorova osobní témata vtělená do traumatické, nicméně lehce a poeticky napsané dramatické básně, v níž se snoubí rodinná historie s dějinami, osobní se vinou historických okolností stává obecným. Z množství hlasů a scén rozehrává Handke velkoplošné panorama o těch, kteří neustále prohrávají.

Hamburská inscenace (Thalia Theater) hra patří k finálovým hrám soutěžní přehlídky nejlepších německo jazyčných inscenací v Mülheimu 2012.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz