Ice - Cream

Titul v originále: Sladoled

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: ženy 2

Miro Gavran (Chorvatsko)

ZMRZLINA (SLADOLED)

přeložil Jaroslav Geraskov Otčenášek

2 ž

komedie

Hra zobrazuje matku a její dceru v průběhu jejich stárnutí – proto obě herečky vstupují do různých rolí podle věku svých postav. Matka je postupně po jednotlivých scénách ve věku 26 let, 30 let, 36 let, 44 let, 53 let, 60 let, 63 let, 73 let, 83 let a dcera postupně ve věku 3 roky, 7 let, 13 let, 21 rok, 30 let, 37 let, 40 let, 50 let a 60 let.

Jednou za čas přijde matka s dcerou do oblíbené cukrárny na zmrzlinu, aby probraly své problémy, pocity a životní křižovatky. Nejprve je dcera malá – 3 roky a nechce do školky, následně s matkou řeší odchod otce, později vztah s novým matčiným přítelem, pak svůj vztah s kolegou z práce, jeho následnou nevěru, přemlouvání matky, aby se přestěhovala do domova důchodců. Příběh nás zavede až do doby, kdy jsou obě v důchodu (dcera 60 a matka 83 let), matka náhodou vyhraje jackpot a dcera řeší svůj podíl z něj. Krátká intermezza - monology vysvětlují vznik a utváření podoby zmrzliny, následně zmrzlinového kornoutku a také kávy.

"Pánská verze" této hry (pro otce a syna) se jmenuje Pivo, hra má podobnou formu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz