I Hate Hamlet

Titul v originále: I Hate Hamlet

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 3

Paul Rudnick (USA)

I HATE HAMLET (NESNÁŠÍM HAMLETA)

3 m, 3 ž

komedie

Děj se odehrává ve starém apartmá v New Yorku, které kdysi dávno patřilo zesnulému herci Johnu Barrymorovi. Ten byl ve své době vyhledávaným shakespearovským hercem proslulým svým ztvárněním Hamleta.

Andrew Rally má všechno, co by si mohl přát: slávu a uznání za účinkování v oblíbeném televizním seriálu, bohatou a krásnou přítelkyni, oddaného agenta, apartmá v New Yorku a šanci hrát s divadelní společností v Central Parku Hamleta. V jeho dokonalém životě ale přece jen několik zádrhelů je. Seriál byl zrušen, přítelkyně si úzkostlivě chrání své panenství a jemu se moc Hamleta hrát nechce.

Když ho divadelní agentka navštíví v jeho novém apartmá a zmíní se o svém dávném románku s Johnem Barrymorem, pokusí se spolu s realitní makléřkou Felicií a přítelkyní Deidrou vyvolat ducha tohoto herce. Barrymore se proto později objeví, oblečený do kostýmu Hamleta a snaží se Andrewa přimět, aby tuto roli vzal. Ten nakonec, po duchově dlouhém naléhání, lahvi šampaňského a šermířském souboji souhlasí. Celá situace se ale komplikuje příjezdem Andrewova kamaráda z Hollywoodu, který má lákavou nabídku na pilotní díl nového televizního seriálu s vyhlídkou na velmi vysoký honorář. Andrew je tak nucen si vybrat mezi Shakespearem, kterého miluje jeho přítelkyně, a televizí, díky níž by byl milován miliony diváků.

Premiéra hry se konala 8. dubna 1991 ve Walter Kerr Theatre na Broadway.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz