Hunter Gatherers

Titul v originále: Hunter Gatherers

Autor: Peter Sinn Nachtrieb
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 2

Peter Sinn Nachtrieb (USA)

HUNTER GATHERERS (LOVCI-SBĚRAČI)

2 m, 2 ž

I nová hvězda americké dramatiky, vítěz letošního HUMANA festivalu v Louisvillu, P.S. Nachtrieb, používá ve své hře podobného modelu jako Edward Albee v Kdo se bojí Virginie Woolfové - jen časy se změnily.

Pár pětatřicátníků, Richard a Pam, pořádá večeři pro druhý pár, Toma a Wendy, v upomínku na výročí společné svatby. V touze přichystat společnosti ten největší kulinářský zážitek nejlepším přátelům prolomí hned v první scéně hygienické tabu - přímo ve svém obýváku zabije Richard jehně tak, aby budoucí pečeně byla co nejčerstvější. Tímto činem (jak nevzpomenout jeho biblického významu!) nevědomky uvolní primitivní pudy nejen v sobě, ale i v ostatních členech této „super-čtyřky", příslušnících současné generace bezdětných konzumentů, posedlých honbou za zážitky. Dávné frustrace těchto bývalých spolužáků znovu vyplynou na povrch, podivně zmutují a nakonec způsobí - na pohled drasticky komické - tragédie.

Podváděná Pam, která se zpočátku identifikuje s poraženým jehňátkem, zažije svůj první orgasmus, když sadisticky na jeho vlastní žádost znásilní Toma (někdejší oběť Richardovy sexuální všežravosti) a přitom ho v extázi zabije. Wendy, jejímž životním cílem bylo otěhotnět s Richardem, utluče svůj idol beránčí stehenní kostí, když pochopí, že ten není schopen opustit Pam. O pytlík s jeho spermatem pak svede poslední - neúspěšný - souboj s Pam. Pam pytlík s její budoucností zničí a Wendy se chopí nože, aby zakopla o Tomovu mrtvolu a zabila se vlastní zbraní. Pam, která jediná přežije celý absurdní masakr, odchází s ranečkem nejnutnějších potřeb do pralesa, který obklopuje byt...

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz