How to Transcend a Happy Marriage

Titul v originále:

Autor: Sarah Ruhl
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 3

Sarah Ruhl (USA)

HOW TO TRANSCEND A HAPPY MARRIAGE (JAK DOSÁHNOUT PŘESAHU VE ŠŤASTNÉM MANŽELSTVÍ)

4 m, 3 ž

komedie

Sarah Ruhlová ve své nejnovější hře zkoumá napůl vážně a napůl satiricky nejnovější trend sexuálních vztahů – polyamorii. Konkrétně se v ní dva manželské páry a dlouholetí přátelé dostanou do zajímavé diskuse: nová kolegyně jedné z žen, právničky Jane, totiž žije v sice vyčerpávajícím, ale vzrušujícím souběžném a otevřeném vztahu se dvěma muži (a kromě toho se živí jen masem, které sama uloví). Rozhodnutí pozvat tuto trojici na silvestrovskou párty má také vzrušující důsledky. Houbičkami a hašišem, ale i otevřenou konverzací a podmanivou hudbou rozpálená společnost se vrhne do předpokládané orgie. Kocovinu, která následuje poté, bude těžké ale nikoliv nemožné překonat: nejhorší následky má ovšem to, že svědkem vrcholu vzájemného sbližování se stane nezletilá dcera hostitelky George…

Hru s pro autorku typickým magicko-realistickým nádechem uvedlo ve světové premiéře newyorský Lincoln Center Theater na scéně Mitzi E. Newhousové v únoru 2017 a s Marisou Tomeiovou v roli George.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz