Hörst du mein heimliches Rufen?

Titul v originále: Hörst du mein heimliches Rufen?

Autor: Thomas Jonigk
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 2

Thomas Jonigk (Německo)

HÖRST DU MEIN HEIMLICHES RUFEN? (SLYŠÍŠ MÉ TAJNÉ VOLÁNÍ?)

3 m, 2 ž

Úspěšný obchodník ve firmě podnikající ve zbrojním průmyslu dostane výpověď. Před jeho sebevraždou se objeví anděl, pod jehož vedením musí znovu prožít rozhodující nepříjemné okamžiky svého života. Falešná morálka se objevuje v různých podobách: Obchodník demagogicky vysvětluje, že bez zbrojního průmyslu by nebyla prosperita. Do své rodiny, která slouží jako fasáda, přivede svoji milenku - prostitutku, které slibuje sňatek, vezme ji do ložnice a tam ji znásilní. Jeho nemocná žena, která má už jen rok života, se s ním poté chce rozvést, zjistí však, že by zůstala existenčně nezajištěna, proto se k tomu neodhodlá. Adoptivní syn zpochybňuje celý systém, ale žije z peněz otce, kterým pohrdá. Ten nakonec doufá v přátelství syna, kterého nikdy nemiloval. Když si uvědomí svoji osamělost a prohru, spáchá sebevraždu.

Hra ukazuje bez sentimentu a s velkou dávkou cynismu morální rozpory dnešní konzumní společnosti. Pomocí několika málo postav autor vytvořil archetypy dnešní doby, jejich pochybnou morálku, smutek a osamělost. Aktuální hra, kterou Jonigk napsal pro Schauspiel Frankfurt (premiéra 16. září 2006), sklidila velký divácký úspěch a velmi příznivé kritiky.

Připravujeme překlad do češtiny!

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz