Her Master´s Voice

Titul v originále: Her Master´s Voice

Žánr: hra
Jazyk: čeština
Postavy: muži 2 ženy 3

Napínavá vztahová detektivka. Kdo má vše a chce ještě víc, může najít co nečekal a ztratit co nechtěl.

Běžný pár: On pracuje, ona je na mateřské. Vždy je vyděláno, vždy je uklizeno.

Extrémní pár: On dělá něco, po čem je lepší nepátrat, ona manipuluje vším kromě sebe, protože sebe pod kontrolou nemá vůbec. Náhodná srážka dvou odlišných žen spustí nezadržitelný sled událostí.

Příběhem o hledání, o ženské poníženosti i povýšenosti, o vztahových rolích, které milujeme i když nás škrtí a vedou směrem, který se nám vůbec nelíbí. Jsou tyrani a agresoři potřeba? A pokud je nemáme, musíme si je vytvářet? Jak se to asi dělá… A jak to nedělat? Kdo je vůbec oběť a kdo trýznitel? Kdo je kdo a kudy z toho ven?

Hlavní hrdinka uvízlá na mělčině každodenního života ženy v domácnosti odhaluje skrz příběh cizích lidí sílu destruktivní závislosti, sílu ženských zbraní. Nedívá se ale vlastně do zrcadla a neobjevuje své vlastní chutě? Jednou začatá vzrušující hra s ohněm se však nezháší tak snadno, jak si myslela a má své reálné následky…

Jedním z důležitých motivů hry je drogová závislost, v tomto případě na uklidňujících lécích, tedy na něčem, co je zpočátku nejen nenápadné, ale hlavně společensky absolutně přijatelné.

Ukazuje se zde, jak z malých a neřešených nespokojeností, z malé potlačené touhy mohou vzniknout velké problémy s dalekosáhlými následky, jak snadné je nastoupit na kolotoč destrukce, a jak nesnadné a drahé je z něj seskočit.

Světová premiéra hry proběhla v Divadle Komedie / Company v březnu 2014.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz