Harvest

Titul v originále: Harvest

Autor: Ken Cameron
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

HARVEST (Sklizeň)

hořká komedie

Komedie o Charlotte a Allanovi, seniorském manželském páru, který je připraven se už konečně vzdát svého života na farmě a začít nový život ve městě. Jsou rozhodnutí prodat svůj dům i farmu, kde jejich dům stojí, nemohou ale najít zájemce, který by se ujal i farmy. Farmu se proto rozhodnou prodat sousedu Istvanovi a dům pronajmout. To ale ještě netuší, kolik je s novým nájemcem čeká starostí.

Objeví se „milý mladý muž“ Ron, který o sobě tvrdí, že je pilot. Charlotte s Allanem cítí, že Ron neříká úplnou pravdu. Nejprve si myslí, že Ron skrývá svoji sexuální orientaci, ale nechtějí se mu plést do života – nechtějí působit jako vlezlí majitelé – proto svoje podezření nechají plavat a dům Ronovi nechají napospas. Když jim ale přijde účet za elektřinu, zhrozí se a rozhodnou se Rona v domě navštívit a promluvit si s ním o jeho spotřebě. Svůj dům však najdou s vykopnutými dveřmi a úplně prázdný. Ron je pryč a nechal po sobě dům v zoufalém stavu a s plísní na zdech. Ron jim po telefonu sdělí, že se do domu někdo vloupal a že se v domě už dál necítí bezpečně, proto se odstěhoval. Allan a Charlotte zavolají policii a pravda vyjde najevo. Ron neskrýval svou sexuální orientaci, také nikdy nebyl pilotem, v pronajatém domě pěstoval marihuanu. Aby toho nebylo málo, poškození domu nekryje pojistka a odstranění plísně se může pěkně prodražit – je dost možné, že Charlotte a Allanovi už nezbydou peníze na důchod a budou se muset vzdát vyslouženého odpočinku.

Přestože ve hře vystupují kromě Charlotte a Allana i další postavy, autor hru napsal tak, aby všechny postavy hráli pouze dva herci.

Ken Cameron (1969) je současný kanadský dramatik, autor více než patnácti divadelních her. Tato hořká komedie získala cenu Enbridge playRites a byla inscenována v divadlech napříč Kanadou. Drama nejprve vzniklo jako jednoaktovka pro Lunchbox Theatre v Calgary a po úspěšném uvedení v březnu 2007 byla rozepsána do současné podoby o dvou aktech.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz