Hard Fruit

Titul v originále: Hard Fruit

Autor: Jim Cartwright
Žánr: drama
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 7 ženy 1

Jim Cartwright (Velká Británie)

HARD FRUIT (Tvrdé ovoce)

7 m, 1 ž

Hra Jima Cartwrighta z roku 2000 je příběhem postaršího muže, žijícího osaměle v průměrném řadovém domku v průměrném městě severozápadní Anglie.

Choke, ač postavou velmi malý, býval kdysi všemi uznávaným šampiónem v karate i jiných bojových umění. Teď už ale žije v ústraní a vyhýbá se společnosti; do svého domu pouští pouze starého přítele a také zápasníka Sumpa. Důvodem, proč se Choke snaží nevpustit si okolní svět do svého malého světa je fakt, že si nedokáže připustit, že je homosexuální. Celý svůj život se všemi silami snažil tuto svoji „vlastnost" v sobě ignorovat, stejně tak, jako se teď snaží ignorovat fakt, že má rakovinu. A tak se dál snaží se svým jediným přítelem každý den trénovat mezi harampádím, které nashromáždil ve své zahradě, a ze kterého se marně snaží celý život vybudovat trénovací zařízení na karate. Nedokáže přenést přes srdce, že na rozdíl od svého otce není „normální", zdravý a šikovný. Nikdo mu nevěří, že si sestrojil fungující „karate machine", až na úplný závěr hry v den Chokova pohřbu se na scéně objeví nádherné fungující zařízení. Nikdo to ale nevidí a stroj skončí spolu s ostatními krámy na smetišti.js

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz