Gut gegen Nordwind

Titul v originále:

Žánr: dramatizace
Jazyk: němčina
Postavy: muži 1 ženy 1

Daniel Glattauer, Ulrike Zemme (Rakousko)

DOBRÝ PROTI SEVERÁKU (GUT GEGEN NORDWIND)

přeložil Michal Kotrouš

1 m, 1 ž

romantická tragikomedie / dramatizace

Dramatizace stejnojmenného Glattauerova populárního románu z roku 2008 (česky 2015, nakladatelství Host), který si získal srdce miliónu čtenářů.

Jak může špatně poslaný email změnit život dvou lidí? Ona, vdaná žena, chtěla zrušit předplatné časopisu, avšak její email omylem přistane k němu, který se čerstvě rozešel s přítelkyní. Ze zdvořilosti jí odpoví a protože jí přijde sympatický, odpoví i ona jemu. Po počátečních rozpacích se rozvine opravdová komunikace, která vyústí ve stále intimnější přátelství a začíná to jiskřit. Protože jeho emaily jsou kromě jiného dobré proti severáku, který jí nedává spát…

Na tenkém ostří mezi absolutním neznámem a nezávaznou intimitou se oba víc a víc sbližují, až si nakonec musí nevyhnutelně položit otázku: snesly by milostné city, které rozkvetly v emailech, osobní setkání? A co by se stalo, kdyby ano?

Česká premiéra proběhla na konci prosince 2016 v Žižkovském divadle J.Cimrmana v podání divadla 3D Company a režii M.Vokouna.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz