Gedeonův uzel

Titul v originále: Gidion´s Knot

Žánr: drama
Jazyk: čeština
Postavy: ženy 2

Učitelka Heather přijme nečekanou návštěvu matky jednoho z žáků své páté třídy. Schůzka s Corryn byla řádně domluvena, Heather přesto překvapí, že k ní dojde. Corrynin syn, který byl dočasně vyloučen ze školy, totiž mezitím spáchal sebevraždu. A Corryn se namísto truchlení chce dopátrat příčin této tragédie. Bolestný, ale snad očistný rozhovor se dotýká řady problémů výchovy v současném světě.

Po premiéře v newyorském Access Theater v říjnu 2011 se hra masivně uvádí po celých Spojených státech. U nás toto dojemné napínavé drama uvedlo s úspěchem Divadlo Prkno z Veverské Bitýšky, získalo za svou inscenaci 1. místo na nejlepší inscenaci na festivalu Trdloviny 2015. Vyzdvihovány byly výkony obou hereček - hra je opravdu výzvou pro dvě silné herecké ženské osobnosti. Poté hru uvedla SpoluHra v pražské La Fabrice v říjnu 2017 s Vilmou Cibulkovou v jedné z rolí.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz