Gazebo

Titul v originále:

Autor: Alec Coppel
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 14 ženy 9

Alex Coppel (USA)

S NEBOŽTÍKEM V PATÁCH (GAZEBO)

přeložil Zdeněk Bartoš

9 m, 3 ž

krimikomedie

Podle autorovy povídky, na níž spolupracovala jeho žena Myra, vznikla kriminální komedie o autoru úspěšných televizních detektivek. Vždycky uměl pro účely scénáře vymyslet téměř dokonalý zločin, teď se však dostane do situace, kdy musí sám poněkud podomácku spáchat vraždu. Jeho žena se stala předmětem vydírání, takže scénárista musí vyděrače umlčet revolverem a najít místo, kam schovat mrtvolu. Při dražbě spolu se ženou získali použitý zahradní altánek, a tak se rozhodnou, že vyděrače pohřbí v čerstvém betonu jeho základů. Mrtvola se však záhadným způsobem po čase znovu objeví uprostřed jejich obýváku! Dům se brzy začne hemžit detektivy a státními zástupci, a scénárista se tak ocitne v roli, kterou neočekával: v roli podezřelého.

Poprvé byla hra uvedena v prosinci 1958 v newyorském Lyceum Theatre v nastudování souboru The Playwrights´ Company. Česká premiéra - MD Mladá Boleslav v červnu 2016.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz