Frühstück

Titul v originále: Frühstück

Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 5 ženy 3

David Gieselmann (Německo)

FRÜHSTÜCK (SNÍDANĚ)

5 m, 3 ž

komedie

Stejně jako i v jiných hrách D. Gieselmanna i zde vše začíná banální každodenní situací, aby skončilo totálním zmatkem, absurdními zápletkami a zcela překvapivými pointami.

Vše tedy začíná normální rodinnou snídaní jako z reklamy a rozhovorem rodiny, jakého rodu má být jogurt. Středostavovský továrník Lothar Benz, jehož továrna vyrábí „vláknité desky střední šířky“, je vyveden z konceptu poté, co se seznámí s přítelem své dcery Zuzany, která by ráda byla jednou slavnou zpěvačkou. Následuje řetězec stále více se zaplétajících situací a nedorozumění. Na návštěvě se objeví přátelé Rita a Reinhard Kösterovi, aby jim oznámili, že se rozvádějí – ukáže se mimo jiné, že Reinhard měl aféru s Lotharovou manželkou Cornelií, že Cornelie podezřívá z nevěry Lothara, že to Rita táhne s budoucím producentem Zuzany, zatímco Zuzana tvrdí, že měla vztah s otcem, jenž údajně pořádá ve své firmě divoké večírky... Vše se však tváří úplně normálně a každodenně, co začíná pouhým jogurtem, eskaluje do bezbřehého zmatku absurdních situací, který se nakonec snaží osvětlit vyšetřovatel – situaci ale vůbec nezpřehlední...

Hra měla premiéru v lednu 2003 v Schauspiel Hannover.

Připravujeme překlad do češtiny.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz