Fräulein Agnes

Titul v originále: Fräulein Agnes

Žánr: komedie, tragikomedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 4 ženy 4

SLEČNA ANEŽKA (Fräulein Agnes)

tragikomedie

Anežka provozuje blog „Slečna Anežka“, v němž s vášní recenzuje vše, co má v nejširším slova smyslu něco společného s uměním a životním stylem. A recenze v tomto případě znamenají, že bez zábran a bez milosti pojmenovává slabé stránky uměleckých děl a umělců samotných. Dalo by se též říci, že sepíše vše, co jí přijde pod prsty na klávesnici – protože Anežka je upřímná, za každých okolností a proti všem, radikálně a nekompromisně. A to jí pochopitelně přivodí určitou sociální izolaci, neboť v uměleckých a kulturních kruzích ji považují za misantropku.

Autorka vytvořila portrét kreativní bohémy, popisuje hlavní postavu jako pyšnou provokatérku, jež musí být právem vyřazena ze společnosti, neboť z pohledu ostatních jí chybí dostatek lidskosti.

Hra měla premiéru v květnu 2017 v Göttingenu. Patřila k finalistům souteže o nejlepší německojazyčnou inscenaci Mülheimer Theatertage 2018.

Hra se v současnosti překládá.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz