Farragut North

Titul v originále:

Autor: Beau Willimon
Žánr: drama
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 6 ženy 2

Beau Willimon (USA)

FARRAGUT NORTH

6 m, 2 ž

Drama, pojmenované po stanici metra ve středu Washingtonu, je volně inspirované skutečnou prezidentskou volební kampaní z roku 2004. Pětadvacetiletý Stephen je už ostřílený profesionál, hlavní PR specialista volební kampaně guvernéra Morrise. Je to suverénní, vypočítavý a obratný muž, který zasvětil své práci veškerý svůj čas i život. Ostatně, kolem kampaně se to mladými, nebojácnými, nadšenými a nadějnými lidmi jen hemží. Stephen ale jednoho dne přestřelí, udělá chybu a snad se také nechá unést svým vlastním pocitem neohroženosti. Hlavní manažer kampaně Paul si jeho počínání vysvětlí jako zradu a Stephen musí odejít. Na jeho místo už beztak čekají další. Hru protkávají lži, intriky i osobní antipatie a msta, žádná z postav není kladná a všechny se snaží z dané situace vydobýt něco čistě jen pro sebe.

Hra měla premiéru 12. listopadu 2008 v produkci Atlantic Theater Company v divadle Linda Gross Theater v New Yorku.

Drama bylo později adaptováno do podoby filmového scénáře, který byl nominován na Oskara. Velmi úspěšný film s názvem Den zrady (The Ides of March) měl premiéru v roce 2011, v hlavních rolích se představili George Clooney a Ryan Gosling.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz